Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Kozy - Goats

Z mléka našich koz děláme kromě jiného také pro svoji osobní potřebu přírodní mýdla. Děláme je "starým" způsobem - za studena.

Kozí mléko v kosmetice - kozí mléko obsahuje minerální látky, vitamíny a antioxidanty. Má hydratující vlastnosti a chrání kůži před předčasným stárnutím. Je vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivé, je doporučeno jako prevence například atopického ekzému a lupenky.

 

 

Dále pak samozřejmě tvaroh, který různě ochucujeme, dále pak měkký sýr a různé pomazánky, jogurt a jogurtový nápoj. Všechny tyto produtky jsou dělané "po staru" bez konzervačních látek nebo jiných umělých přípravků.

Takže pokud máte chuť na čerstvé kozí mléko, tvaroh nebo pomazánku, přijeďte si k nám ochutnat. 

Někteří lidé mají zažitý názor že kozí mléko a výrobky z něj smrdí. Naše kozy jsou celoročně na pastvě, nejsou zavřené ve chlívku, a proto jejich mléko nesmrdí a je chutné.

Jako příklad za všechny bych uvedla mojí  babičku, která naprosto nesnáší pach koz a nechce se jich ani dotknout a to ani kůzlátek a vždy tvrdila že kozí mléko smrdí a že jej naprosto nesnáší a nikdy nebude jíst výrobky z kozího mléka. Jakmile ale viděla jak se u nás všichni doslova cpou chlebem s pomazánkou z kozího mléka, nevydržela to a rozhodla se také ochutnat. Byla ale opatrná a nejdříve si jen přivoněla, "Ono to nesmrdí" zvolala s údivem a po té co ochutnala změnila na výrobky z kozího mléka názor. Teď říká že kozy jí pořád smrdí a nikdo jí nedonutí se jich dotknout, ale pomazánka nebo sýr z kozího mléka je prý naprosto vynikající  a nesmrdí.

 

V roce 2008 jsme měli 10 kůzlátek. V roce 2009, jelikož jsme si nechali jen malé množství koz, jsme měli 3 kozlíky a jednoho hermafrodita. V roce 2010,11 a 12 jsme měli jen jednu kozičku a jinak samé kozlíky.

 

                                                                                      Kůzlátka 2008         Kids 2008    

 

                 

  Plašan a její kluk.     Plašan and her baby boy 2008                  Ella a kůzle  2008.     Ella and kit 2008.

 

   

                                                                                                   Kůzlata 2008.       Kits 2008 

                       

            Čerstvě narozená Pom s maminkou 2007.                    Kůzla v mateřské školce. Kits in nursery 2006

                Just born Pom and her mum in 2007        

.      

 

 

            Loving Šmudla and Ella 2006                                                                                    Bělásek and Ella 2006

 

 

Bělásek a Cloe s Ellou 2006.   Bělásek and Cloe with Ella 2006                                 Markus a Billy jaro 2008   Markus with Billy Spring 2008

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek