Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Prasata - Pigs

Konečně jsou všechna prasátka na zimu v novém prasečím domku . Jsem úplně nadšená, protože krmení velkých prasat se velmi usnadnilo.

 

Prasata Landras - předešlá léta

V roce 2007 Wilbourn a Mína poprvé rodily a jedna porodila 8 a druhá 12 selátek. V roce 2008 měla Mína 15 selat a Wilbourn jen 6 což nás překvapilo. V roce 2009 to ale Wilbourn napravila a měla 11 selat, kdežto Mína ani po třetím inseminování nezabřezla.

Finančně se nám bohužel chov velkých prasat nevaplatil a tak od roku 2010 vykrmujeme vždy jedno sele pro naši potřebu a prasat již neinseminujeme.


Z masa prasat děláme v zimě a na jaře Sudžuk - tradiční Bulharský sušený salám - dle rodinného receptu. Také jsme se v roce 2008 snažili o pravou anglickou slaninu, nechala jsem ji však v soli moc dlouho, takže je opravdu až příliš slaná, ale nakrájená na nudličky a přidaná k pečeným bramborám je k nezaplacení . Od roku 2009 už se slanina dařila lépe, ale ještě to nebylo to pravé. V roce 2010 jsme na to konečně přišli a slanina je výborná.

Poprvé jsme v roce 2009 dělali vlastní anglické párky (párky jsou ze syrového masa a musí se péct v troubě, na grilu nebo na pánvi). Nejdříve jsme vyzkoušeli základní Breakfast sausages - snídaňové párky - a povedlo se nám to na výbornou.

 

 

Porod 2007 - celkem Wilbourn měla 12 selátek. Mína měla 8.

.

 

 

Selátka Landras - léto 2007.

 

 

     

               Na procházce s maminkou.                  Ella a Mína se selátkama - léto 2007

.

Kříženec 3/4 divočák
 

Agátu se nám podařilo v roce 2010 prodat na chov, má k sobě teď kanečka- čistého divočáka a  určitě se má super i když se mi po ní někdy zasteskne.

 

Agáta, byla rezavá a honě ochočená (Tony sice tvrdil že nesnáší chlapy a chce je sníst nebo alespoň kousnout, ale s ženskýma byla v pohodě), vypiplali jsme ji na kozím mléce od 3 dnů života, umřela jí maminka při produ. 

 Agáta u sebe měla nápadníka a v roce 2008 také poprvé rodila měla 5 malých selátek, jedno černé, dvě rezavá s černými puntíky a dvě černá s tmavě hnědými pruhy. 

  

                    Agáta 2007                                                         Agáta jako malá když bydlela na chodbě a všude vlezla.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek